درب کشویی برقی در واقع زیر مجموعه ای از درب های ریلی اتوماتیک است که به دلیل اشغال کمترین فضا و کم کردن خطرات احتمالی باز و بسته کردن درب بسیار پرکاربرد است مخصوصا در مکان هایی که فضای کمی داریم. درب کشویی برقی در ورودی فروشگاه ها، در پارتیشن بندی فضاهای داخلی و درب حمام و موارد بسیار زیادی کاربرد دارد. درب های کشویی تکی ، دوتکه و تلسکوپی - از این درب ها برای افزایش عرض ورودی استفاده می شود و بر خلاف درهای بادبزنی جای زیادی نمیگیرد.
درب های کشویی هلاکی تکی ، دو تکه و منشوری - این درب ها به عرض کمتر ولی جای بیشتری در مقایسهبا مورد بالا نیاز دارند.
 در های تاشو - این در ها برای فضای های محدود و جاهایی که امکان استفاده از درهای کشویی یا بادبزنی وجود ندارند، مناسب هستند.
سیستم کنترل درب های کشویی می تواند به صورت خودکار، دستی ( درها بسته و با کلید باز و بسته می شود ) معروف است چرا که در این صورت موجب کاهش تلفات گرمایی و جلوگیری از ورود باران و باد می شود .البته این حالت بسته به اندازه در می تواند باعث مشکلات دسترسی شود . به مبحث طراحی، نصب، و ایمنی انواع درب های اتوماتیک، درب های کشویی، درب های بادبزنی و بادبزنی دوتکه ای ، وزنه ای وبادبزنی سریع بازشو و درهای گردان را پوشش می دهد.

درب کشویی برقی 06

 این درب ها یک تکه بوده و روی ریلی در پایین درب لغزنده و به چپ و راست حرکت می کنند .

درب های زیر سقفی چند تکه :
این درب ها به صورت تکه های افقی، روی هم گرفته و هنگام باز شدن به بالا حرکت می کنند و سپس 90 درجه چرخیده ، به موازات سقف قرار می گیرند . این درب ها برای محیط هایی مناسب است که فضای کافی جهت نصب درب های متعارف را ندارند .