درب های اتوماتیک میتوانند به روش های مختلفی فعال شوند و با کاربردهای مختلف .
درب اتوماتیک شکل های گوناگونی دارند .درب اتوماتیک یک حالت سنسوری چشمی دارد که فرد با وارد شدن ، درب اتوماتیک باز میشود درب اتومایتک یه صورت اتوماتیک با استفاده از چشمی مادون قرمز طراحی شده( حس گر ) و در مکان های عمومی به کار می رود.

گروه صنعتی آوا با تکیه بر تخصص و نوآوری که دارد بهترین درب اتوماتیک را برای شما انتخاب می کند .

درب اتوماتیک :

درب اتوماتیک از امنیت بالایی برخودار هستند .درب اتوماتیک شیشه ای امروزه با به کارگیری تکنولوژی و صنعت پیشرفته ایی هستند . با توجه به کارایی درب اتوماتیک امروزه مردم به خاطره رفاه و امنیت مورد استفاده قرار میدهند.
درمکان های عمومی به کار میرود و با توجه به کارایی آن موقییت نصب و اجرا میشود .درب اتوماتیک شیشه ای از جنس های مختفلی برخودار است و با توجه به درآمد و نیاز مردم، سنجیده میشود
درب اتوماتیک در بازار با طرح های متنوع عرضه میگردد، درب اتوماتیک با توجه به مکان های مناسب استفاده میشود .

درب اتوماتیک چگونه کار میکند؟
الف) فولی هرزگرد
ب) ریل و هنگرها
ج) چشم الکترونیکی
ه) کنترل باکس
د) تسمه
تسمه های درب اتوماتیک همیشه به صورت رفت و برگشت کار میکند . کسی که درب اتوماتیک را وقتی نصب میکند، اول باید باز و بسته شدن آن را چک کنند.
درب اتوماتیک بازده الکترونیکی است به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند ، مثل: درب ورودی مغاره ها، بانک، پاساژ ها .

در سالهای اخیر ، درب های اتوماتیک از محبوبیت روزافزونی برخوردار شده اند که قسمت عمده آن به خاطر به خاطر سهولت دسترسی کلیه به خصوص معلولین می باشد.  از جمله ساختمان های مسکونی ، اداری تجاری و حتی مراکزی که به کنترل دسترسی ویژهای نیاز مراکز پلیس و بیمارستان متناسب گردانده است.
کاربرد روز افزون درب های اتوماتیک  در ساختمانهای قدیمی و نوساز ایران از یک طرف و نبود استانداردها و دستورالعمل های طراحی و نصب کافی از طرف دیگر ، انگیزه ای برای ترجمه و انتشار کتابهای از این قبیل شده است.
شرکت آوادر سعی نموده که اصطلاحات مورد استفاده به سادگی برای طراحان و معماران ساختمان قابل فهم باشد.
طراحی فراگیر:
 طراحی فراگیر و ویژه سازی ، فرآیندی است که تضمین کننده محیطی ایمن با قابلیت استفاده افراد از تمامی مزایای پیش بینی شده  و امکان دسترسی به بخش های مختلف ساختمان خواهد بود. به طور کلی هدف از طراحی فراگیر،  از میان بردن کلیه موانع و مشکلاتی است که میتواند منجر به تلاش و زحمت بی ثمر افراد و یا دنبال کردن فرآیندی خاص به منظور رسیدن به هدف شود. از دیگر اهداف طراحی فراگیر ساختن امکان بهره مندی کلیه افراد از امکانات موجود در ساختمان ، بدون توجه به  ناتوانی های جسمی  ، سن،  جنسیت و یا مواردی از این قبیل است. به عبارت دیگر ، هدف از این شیوه طراحی آن است که هر فرد به تنهایی،  بدون نیاز به کمک دیگر افرادو صرفاً با اتکا با بر توانمندی ها و داشته های خود قادر به بهره مندی از تمامی امکانات موجود در ساختمان باشد.
به طور خلاصه در طراحی فراگیر :
•      افراد در مرکز توجه طرح فرآیند طراحی قرار میگیرند.  
•    تفاوت های افراد مختلف در هنگام طراحی به خوبی دیده شده و در نظر گرفته می شود.
•    استقلال ،  اراده فردی و توانایی انتخاب برای کلیه افراد در هنگام طراحی مورد توجه قرار می گیرد
•     انعطاف  پذیری و تنوع کاربری در هنگام طراحی لحاظ میشود.
درب های اتوماتیک قابل استفاده برای مراکز عمومی به کار رفته است ، دستگیره ها ، چفت و بست و قفل های درب های اتوماتیک همانند در درب های معمولی است.
تمامی اجزا و عوامل تشکیل دهنده یک ساختمان از دیدگاه فنی و زیبایی شناخته می تواند بخشی از این مجموعه باشند؛ حتی قسمت های مشخصی از یک ساختمان با کاربردهای معلم مانند آشپزخانه ، حمام ، اتاق ، پارکینگ و مانند اینها. کاربری کلیه ساختمانها مانند مسکونی یا تجاری بودن ، درمانی یا آموزشی آموزشی بودن هم سهم قابل توجهی در مجموعه طراحی فراگیر دارند.

درب اتوماتیک ZwAAAABJRU5ErkJggg==

سیشتم های درب های اتوماتیک شیشه ای  می توانند در تاسیسات نوساز یا قدیمی نصب شوند . البته تمامی سیستم ها و تجهیزات مدرن ساخمانی باید مطابق مقررات ساختمانی بوده و از لحاظ استاندارد ها و آیین نامه های فنی ، اجرای بشند. البته بسته به نوع و میزان تغییرات مورد نیاز برای نصب این سیستم ها ، تاییدیه مقررات ساختمانی میتواند مورد نیاز درب های اتوماتیک شود .( درب اتوماتیک شیشه ای و درب اتوماتیک)  استفاده از کنترل درب اتوماتیک برای درب های ورودی و داخلی را به همرا تعبیه در جانبی یا اتوماتیک برای درهای ورودی گردان توصیه می نمایند ) .

 درب اتوماتیک 01      

درب های اتوماتیک باید کاملا صیقلی(براق) بوده و به اندازه کافی بزرگ باشند تا برای عابرین ایستاده یا نشسته به راحتی قابل مشاهده باشند .

درب اتوماتیک 02

وجود این نوع شیشه ای بزرگ در این درب اتوماتیک فرآیندی بوده و برای بسیاری از کاربران ، خصوصا افراد معلول ، میتواند خطرناک باشد . شیشه ای بزر درها باید کاملا با استفاده از علایم مشخص شوند.

درب اتوماتیک 03

اغلب سیستم های درب اتوماتیک و درب اتوماتیک شیشه ای  راه حلی مناسب برای تسعیل دسترسی درهای درونی یا بیرونی می بیاشند و پیشرفت فن آوری سازندگان، طیف وسیعی از این محصولات را متناسب با انواع شرایط حاصل اورده است .