اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای هالوکس آلمان مدل S150 (ورژن 2016) , دارای استانداردهای روز اروپا (مورد درخواست اسناد مناقصات در دنیا بخصوص ایران): EN60355/16005 - Din 18650/EN موتور دانکر آلمان 100 وات با قابلیت حمل 300 کیلوگرم و رجیستر شده (دارای 5 سال گارانتی موتور, قابلیت رجیستر کردن محصول و دارای برگ سبز و گواهی مبدا) - ریل و کاور فابریک آلمان با ارتفاع کاور 10 سانت - مقطع قابل تعویض ریل از جنس استینلس استیل خالص (ضد خش و سایش و غی قابل زنگ زدگی و خوردگی, دارای گارانتی مادام العمر) - غلطکها با رو کش رزین و نیز دارای غلطک نگهدارنده - یک عدد چشم دو کاره Zen safe و یک عدد چشم Zen - به همراه دو سال گارانتی بی قید و شرط (تعویض قطعه) - بدون نیاز به سیم کشی و با اتصال پلاگ اند گو (تماما با فیش) .

درب اتوماتیک شیشه ای ، در اماکن های مختلف و اماکن های اداری، تجاری، بیمارستانی و غیره نیز به کار می رود. درب های اتوماتیک شیشه ای کاربرد های متعددی دارند .
درب های اتوماتیک شیشه ای شامل  دسته بندی زیر می باشند :
 - درب اتوماتیک شیشه ای کشویی
 -درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
 - درب اتوماتیک گردان
 - درب اتوماتیک دوار
 - درب اتوماتیک شیشه ای گرد
 - درب اتوماتیک شیشه ای منحنی یا اتوبوسی
 - درب اتوماتیک شیشه ای مناسب برای خروج اضطراری ، قابل اجرا به صورت یک لنگه و دو لنگه ایی .
درب اتوماتیک از جنس آلمینیوم  است ، درب اتوماتیک شیشه ای به صورت باز و بسته میشود و امروزه با توجه به پرکاربرد بودنش همه جا دیده می شود درب اتوماتیک شیشه ای . شرکت آوادر در خدماتی از جمله، نصب درب اتوماتیک شیشه ای، تعمیر موتور سه فاز، تعمیر چک پارکنیگی، تعمیر راهبند ، آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای و درب اتوماتیک شیشه ای و غیره به شمار می رود .
درب های اتوماتیک شیشه ای از مدرن ترین درب های اتوماتیک شیشه ای به کار می رود و جنبه کاربردی دارد .

اپراتور درب شیشه ای کشویی برند بوکامو (bocamo) مدل s-100 ساخت آلمانبا موتور دانکر (25*63) به همراه ریل و کاور فابریک آۀمانی 4 متری با مقطع قابل تعویض آلومینیوم و لاستیک صداگیر EPDM و کلید گردان و تسمه و دو عدد چشمی (Zen)BEA و یک جفت مادون و 2 سال گارانتی

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای نابکو ژاپن با مقطع ریل استیل به همراه قفل , باطری , ریل فابریک , استابلایزر , دو عدد چشم مادون و یک عدد Zen

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای نابکو ژاپن با مقطع ریل آلومینیو به همراه قفل , باطری , ریل فابریک , استابلایزر , دو عدد چشم مادون و یک عدد Zen

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای برند کابا سوییس با موتور دانکر , قفل و باطری , ریل و کاور فابریک , دو عددچشم Zen و یک جفت مادون

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای TORMAX سوییس با موتور دانکر , قفل و باطری , ریل و کاور فابریک , دو عدد چشم Zen و یک جفت مادون

   درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای  

درب اتوماتیک شیشه ای با برند لابل اولوس ۹۰

درب اتوماتیک شیشه ای لابل مارول ۷۵

درب اتوماتیک شیشه ای اریکسن ساخت کشور المان

درب اتوماتیک شیشه ایدرب اتوماتیک شیشه ای گردان boon edamساخت کشور هلند در سه سایز موجود میباشد

درب اتوماتیک شیشه ای ava133مخصوص مکانهای کم تردد دارای ۱۸ماه گارانتی و قیمتی مناسب

درب اتوماتیک شیشه ایدرب اتوماتیک شیشه ای کرو طراحی و ساخت انواع سازه درب حلالی یک هفته ای

درب اتوماتیک شیشه ای نابکو ژاپن دارای ۵سال گارانتی

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی رکورد ساخت کشور سوییس

ایتالیا

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای آوادر در دارای پنج سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارای موتور پر قدرت ۱۰۰وات و ریموت و دوعدد چشم zenساخت کشور بلژیک و ریل کاور لابل در استاندارد آیین نامه اجرایی طراحی ساخنتمان و راهکارهای آن برای برآورده نمودن نیازهای افراد معلول می باشد. در این آیین نامه چگونگی طراحی محیط با در نظر گرفتن محدودیت های افراد معلول به جهت تسهیل استفاده و دسترسی کامل به محیط ارایه شده است .
بسیاری از توصیه های طراحی براساس تخقیقات ارگونومیک  صورت گرفته در سال 1997  و 2001 توسط سازمان محیط زیست ، حمل نقل و مناطق است.
شامل زمینه ، مفاهیم و اساس مقرارت طراحی است .شایان ذکر است مسایع ندیریتی و تعمیر و در تفهیم ضرورت قابلیت دسترسی خدمات و تسهیلات برای افراد معلول بسیار مهم هستند .
توصیه های استاندارد در مورد قوانین و محل قوانین و محل پارک ماشین ، محل پیاده شدن ، مسیرهای دسترسی به قسمت اصلی و اطراف ساختمان های جدید قابل اعمال است و از آیین نامه می توان برای طراحی و ارزیابی قابلیت دسترسی و بهره برداری از ساختمان های موجود و در صورت امکان بهبود آنها استفاده نمود .
ایمنی و پیشگیری از حوادث در SOMMER به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است. اپراتورهای ما مجهز به
فناوری قابل اعتماد و اثبات شده که می توانید به آن بستگی داشته باشید.
تشخیص انسداد اتوماتیک محافظت بهینه برای خانواده ها را تضمین می کند.
موتور خود قفل کننده تضمین می کند که حفاظت مؤثر در مقابل انفجار یا ورود غریبه ها.
برای اپراتورهای درب گاراژ SOMMER هیچ مکانیسم قفل اضافی لازم نیست.
سیستم انتشار اضطراری SOMMER به این معنی است که درب را می توان باز کرد (قفل شده)
و در هر موقعیتی قفل شده است. با SOMMER درب گاراژ شما قفل شده است (بسته شده)
در طول یک قطع برق این در هر موقعیتی به شما ایمنی مطلوب ارائه می دهد
تمام اپراتورهای درب گاراژ ما با سیستم عامل موتور مشترک ایجاد شده - که توسط SOMMER توسعه یافته است. واگن برقی محکم حرکت می کند
زنجیر تنگ شده، به طوری که بدون اصطکاک و یا از دست دادن قدرت اتفاق می افتد به عنوان با یک محدوده
زنجیر. این تکنولوژی صرفه جویی در دنده، عمر طولانی تر و کمتری را در برابر آن می گذارد
اپراتور درب گاراژ.
زنجیر نباید روغن زد، که از لکه های نفتی در ماشین یا درب جلوگیری می کند
واحد اپراتور
دوام بیشتری و کمتری از تکنولوژی ذخیره سازی دنده استفاده می شود
به دلیل موتور عمل مشترک
زنجیره ایستاده است، به طوری که بدون اصطکاک و یا از دست دادن قدرت به عنوان با
یک زنجیره حلقه ای
زنجیره نگهداری رایگان است و نباید روغن زده شود که به این معنی است
هیچ لکه ای در خودرو یا درب خود وجود ندارد
موتور خود قفل کننده حفاظت در برابر سرقت و نفوذ را تضمین می کند.
هیچ مکانیزم قفل اضافی لازم نیست.
اجزای مشترک درب اتوماتیک شیشه ای :
 زیبایی منحصر به فرد با استفاده از مقاطعی آلومینیوم آلیاژی ، با استحام بالا با رنگ  پودر الکترواستاتیک با روکش های استیل از نوع آینه ای، خش دار و یا خش دار و یا استیل طلایی ، قابل شستشو دارای نگهداری های فلزی ویژه جهت نگهداری لنگه های ثابت از بالا و از زمین دارای اتصالات ویژه جهت نگهداری پروفایل های عمودی و افقی دور شیشه ای ، دارای لاستیک های درزبندی و جاروب صنعتی در قسمت پشت درب های ثابت و متحرک ، قابلیت نصب آسان و سریع سیستم فریم بدون استفاده از هر گونه چسب، دارای ریل راهنما با روکش ویژه ضدا و فرسایش جهت حرکت روان لنگه متحرک.
نوار دور شیشه : لاستیک دور از جنس pvc مرغوب بوده که دارای طول عمر بالا می باشد و گرما و سرما در آن تاثیری در آن تاثیری ندارد. جهت نگهداری و محافظت شیشه ها ،قابلیت تعویض قطعات در کوتاه ترین زمان .
 استوپر : تعیین کننده محدوده باز شدن درب ها ، قابلیت تعویض قطعات در کوتاه ترین زمان .
تسمه : از جنس لاستیک دنده دار جهت افزایش کنترل تماس، تهیه شده از زرین های تایید شده fda، قابلیت عمر طولانی ، قدرت طولانی کششی زیاد ، مقاومت در برابر روغن ، گریس، خاک ، رطوبت و مواد شیمایی، قابلیت تعویض قطعت در کوتاهترین زمان .
هرزگرد:
جنس پلی آمید ، مقاوم در برابر خوردگی ،قابلیت تعویض قطعات در کوتاهترین زمان ، مجهر به 6 غلطک : 4 غلطک بزرگ جهت تحمل وزنی هر درب ، 2 غلطک کوچک تر برای حفقظ تعادل و جلوگیری از ارتعاش.

اتصال فتوسل ها
(چشم الکترونیک ) به مرکز  :
 فتوسل ها می تواند در دو بسته و باز سیم بندی شوند که طرز عملکرد مرکز در این دو مد کمی با هم متفاوت است.در مد باز با هر بار دیدن مانع، توقف در کارکرد به وجود می آید ولی در مد بسته این طور نیست و در حالت بستن درها، بادیدن مانع بلافاصله درها باز میشوند و توقف ندارد. توجه لازم به ذکر است درون چشم ها جمپری جهت تغییر تغذیه به 12 ولت یا 24 ولت وجود دارد که باید آن را روی 24 ولت وجود دارد که باید آن را روی 24 ولت قرار دهید .سیم بندی چشم ها در مد بسته ، چنانچه سیم بندی را انجام دهید ، یک جکپر از 4 به 9 کانکتور M2وصل کنید.
 سیم بندی چشم ها در مد باز چنانچه بخواهید در مد باز سیم بندی را انجام دهید و یک جمپر از 3 به 9 کانکور M2وصل  کنید .
در صورتی که نمی هواهید چشمی به مدار یسته . باید برای مد بسته دو جمپر 3 به 8 و همچنین 4 به 9 زده شود و برای مد باز باید دو جمپر 3 به 9 و 4 به 8 زده شود و همچین در هر دو مد پارامتر P8 باید به صورت no ست شود .

طریقه بستن  کلید سلکتور و لامپ چشمک زن به مرکز :
سیم های لامپ چشمک زن به شماره های 11 و 12 و سیم های کلید سلکتور به شماره های 1 و 8 کانکنور M2 وصل می گردد . توجه کنید که سیم های کلید سلکتور باید به پایه های نرمال که در کنار هم هستند نصب گردند.
توجه داشته باشیم که کلید سلکتور قفط جهت فرمان به جک در مد معمولی می باشد و چنانچه بخواهید از مد پیاده رو نیز استفاده کنید باید یک کلید سلکتور بین شماره های 7 و 8 سیم بندی نمایید.
اتصال کلید ایمنی STOP:
 به عنوان کلید STOP اضطراری- ایمنی می توان یک کلید نرمان ( در حالت معمولی بسته است )، بین پایه های 2 و 8 وصل کنید .
توجه: چنانچه از کلید اضطراری استفداه نکردید باید ترمینال باید ترمینال های 2 و 8 را با یک جمپر به یکدیگر متصل کنید .
 استفاده از خروجی کنترل رله خارجی :
 در مرکز یک پایه خروجی OUTدر وسط برد تهیه شده که میتوان جهت کنترل یک رله خارجی برای کاربردهای متفاومتی از قیبل کترل لامپ روشنایی پارکینگ و یا ... استفاده گردد. روش بسته شدن رله خارجی توسط این پایه می باشد. در حقیقت این پایه بعد از هر سیکل کاری ( رفت و برگشت کامل درب در مد درب اتوماتیک یا رفت درب در مد نیمه اتوماتیک) به مدت 15 دقیقه بعد از اتمام هر سیکل زمین (منفی) در اختیار مصرف کننده قرار می دهد .
 مشخصات مرکز:
مرکز چند کار ، قابل نصب بر روی درب های تک لنگه ریلی است و می توان توسط چهار دکمه A،B،C،D مدت، قدرت و نحوه عملکرد موتور را بنا بر نیاز برنامه ریزی نمود. دو دکمه A،B به تریتیب جهت رفتن به منو ها و زیر منو ها استفاده میشود و دو دکمه D،C به ترتیب جهت زیاد کردن و کم کردن یا جهت تایید و منتفی کردن موضوعات مختلف  منوها به کار می روند- این مرکز دارای دو نمایشگر 7-seg است، که پیام های خطا، مقادیر متغیر ها و خود متغییر های منو را نشان می دهند که بعدادر مورد آنها توضیح خواهیم داد.
تعریف منو ها : متغییر ها و نحوه مغادیرها و نحوه عملکرد هرکدام
دکمه A: دکمه تعویض کلی منو ها که هر بار فشار دادن دکمه یکی از 5 زیر گزنیه داخلی نمایش داده میشود .
تعریف منوها و زیر منوها :
 1- حالت کارکرد معمولی و بدون عیب و نقص مرکز را نشان می دهد و در این حالت، مرکز آماده دریافت  فرمان می باشد اگر در منوهای دیگر هم باشید و تا مدتی طولانی دست به هیچ دکمه ای نزنید، دستگاه به طور اتوماتیک روی این گزنیه بازخواهد گشت.
2- منو اصلی تغییر مغیر ها دارای 15 منو است ( جهت رفتن به زیر منو پس از فشردن دکمه A و رسیدن به منوی PA دکمه B را فشار دهید )
که هر بار فشردن دکمه Bنام یکی از 15 زیر منو و بلافاصله پس از یک ثانیه مقدار آن نمایش داده شده است و نمایشگر تا مدتی روی مقدار آن ثابت می ماند که در این مدت کاربر می تواند توسط دکمه C جهت افزایش مقدار یا تایید SI و از دکمه D جهت کاهش مقدار یا منفی کردن موضوع no استفاده کند.
3-منوی RADIO-RA :
جهت تنظیم و شناسایی هر یک از کلید های ریموت به مرکز می باشد. ریموت ها دارای چهار دکمه هستند که هر کدام می توانند به دلخواه جهت هر یک از سه کار معمولی ، پیاده رو ،STOP استفاده گردند. این ریموت ها باید ابتدا به مرکز شناسانده شوند. این کار از دکمه ای مرکز انجام می گیرد برای این عمل از منو RA و زیر منوهای آن استفاده می کنیم .
4- منوی DE:
برای انتخاب هریک از مقادیر کارخانه ای فوق برای بارگذاری در حافظه روی آن گزنیه رفته و کلید Cرا تا زمان به گوش  رسیدن صدای دو تقه رله ها که پایان موفقیت آمیز بارگذاری را تایید می کند، فشرده نگه دارد .
5- منو AS: این منو  جهت برنامه ریزی موتور به وصورت زیر گزنیه RP بلمرا انتخاب کنید. آنها به کار می رود و به ترتیب زیر است :
- برای برنامه ریزی درب و مرکز کنترل :
A:دکمه A را چند بار بزنید تا AS را نشان دهد.
B: دکمه B را چند بار بزنید تا 1n را نشان دهد.
c:یک پالس stsrt بدهید . موتور شروع به کار می کند و نمایشگر ها n1 را نشان می دهند .
d:وقتی موتور 90 را خود را طی کرد سپس پالس start دوم را بدهید ، سرعت موتور به صورت کاهش یافته در آمده و نمایشگرها r1 را نمایش می دهند .
e: با دادن پالس سوم موتور متوقف میشود. در این لحظه تایمر داخلی شروع به محاسبه زمان بازماندن اتوماتیک میکند و نمایشگرها tp را نشان می دهند و سپس شروع به شمارش ثانیه ها می کند .
f: پالس چهارم را هم زمان که بدهید محاسبه این زمان متوقف شده دخیره می شود و موتور stop کامل می کند .
g:با دادن  پالس آخر مقادیر داخل حافظه ذخیره می شوند. در این مرحله باید به صورت خلاص درب را به حالت بسته کامل ببرید . درب های اتوماتیک کشویی یکی از ساده ترین و پر مصرفترین نوع درب های اتوماتیک نفر رو می باشند که به علت حرکت خطی و حداقل نیاز  به فضا موجب استفاده بهینه از فضای موجود می گردند.معمولا در اکثر ورودی ها این درب ها به صورت دولنگه ثابت و دو لنگه متحرك  میلیمتری سکوریت استفاده می کند ولی در صورت نیاز امکان به 10 قابل اجرا می باشند . دربهای کشویی در اکثر مواقع از شیشه های  میلیمتر نیز امکانپذیر می باشد.همچنین کاربران می توانند بسته به نیاز خود درب را در وضعیت های ۲0 کارگیری از شیشه های دوجداره تا   ورود ممنوع و یا خروج ممنوع و .......... تنظیم کنند. ، اتوماتیک در درب های اتوماتیک کشویی امکان کنترل ورود و خروج با نصب سیستم های ریموت کنترل و برنامه زمانبندی قابل پیاده سازی است  .  امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با دربها تامین می کنند. ، وجود سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و کنترلرهای هوشمند
 درب های اتوماتیک تاشو  از لحاظ ظاهرو ساختار تشابهی هم با درب اتوماتیک لولایی دارند و البته کاملا مشابه نیستند و از جهاتی نیز تفاوت کوچکی بین انها موجود می باشد.سرعت باز و بسته شدن در درب های اتوماتیک تاشو تقریبا بالا می باشد و این ویژگی سبب شده تا در محیط های شلوغ و پر رفت و امد از انها استفاده شود این نوع از درب اتوماتیک تاشو  توان کمتری نسبت به درب اتوماتیک لولایی معمولی دارند . نکته قابل توجه در رابطه با درب اتوماتیک تاشو این است که از دو سمت قابلیت باز شدن دارد .

چگونه اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای را عیب یابی یا تعمیر کنم ؟
مشاهده آلارم خرابی بر روی صفحه نمایش مرکز کنترل 1 برخی اپراتورهای درب های شیشه ای مجهز به مدار فرمان هوشمند می باشند. این اپراتورها مجهز به انواع سنسور بوده و برحسب ایراد ایجاد شده در بخش های مختلف، پیغام هشدار مربوطه بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود و یا بوق هشدار فعال می گردد. در ادامه جدول عیب A مدل FAAC یابی مربوط به اپراتور درب اتوماتیک  به عنوان نمونه ارائه شده است. در این جدول تمامی خطاهای سیستم توضیح داده 100 شده و علت ایجاد خطا و راه حل های ممکن برای رفع خطا نیز بیان شده است. لازم به یادآوری است که انجام تعمیرات اپراتور درب های اتوماتیک شیشه ای حتما باید توسط تکنسین های دوره دیده و باتجربه انجام شود .
 اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای چگونه خلاص می شود 2
به طور کلی با قطع برق دستگاه، موتور در حالت خلاص قرار گرفته و می توان لت های متحرک را با دست حرکت داد و درب را باز کرد. بغیر از قطع برق ورودی، راهکار دیگر برای قرار دادن دستگاه در حالت خلاص، استفاده از کلید کنترل عملکرد اپراتور می باشد. با استفاده از این کلید می توان اپراتور را در وضعیت دستی قرار داد. با این کار موتور از مدار خارج شده و می توان لت های متحرک را به راحتی با دست حرکت داد.  
 برای قرار دادن درب در حالت دائم باز در هنگام وصل بودن برق، در برخی اپراتورها یک اهرم مخصوص وجود دارد که با کشیدن اهرم قفل الکتریکی آزاد شده و درب به صورت اتوماتیک باز می شود. این اهرم در واقع برای باز نگهداشتن درب در مواقع اضطراری مانند زلزله و آتش سوزی می باشد و به عنوان اهرم خروج اضطراری شناخته می شود. اهرم خروج اضطراری معمولا بر روی کاور شاسی دستگاه نصب می شود .

ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺍﻫﺮﻭ ﻫﺎ ﻭ ﻭﺭﻭﺩﯾﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﻋﺮﺽ ﮐﻢ
 ﻣﺘﺮ۲٫۲ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﺼﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺗﺎ ﺍﺭﺗﻔﺎﻉ ﻣﻔﯿﺪ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺍﺟﺮﺍ ﺑﺎ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻓﺮﯾﻢ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﺭﯾﮏ ﻭ ﭘﻬﻦ  ﻣﺘﺮ۳ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﺼﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﺑﻬﺎﯾﯽ ﺗﺎ ﻋﺮﺽ
FOLDING DOORS ﺩﺭﺏ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺗﺎﺷﻮﻧﺪﻩ  :
   ﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﻓﻮﻟﺪﯾﻨﮓ ﯾﺎ ﺗﺎﺷﻮ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻧﻮﻉ ﻋﻤﻠﮑﺮﺩﺷﺒﺎﻫﺖ ﺯﯾﺎﺩ ﺑﻪ ﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺍتوماتیک ﺍﺗﻮﺑﻮﺳﯽ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻡ ﻧﯿﺰﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﻣﯽشوند ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺩﺭﻣﮑﺎﻧﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﺯﻋﺮﺽ ﺑﺴﯿﺎﺭﮐﻤﯽ ﺑﺮﺧﻮﺩﺍﺭ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻫﯿﭻ ﯾﮏ ﺍﺯ ﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﮐﺸﻮﯾﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. ﺣﺮﮐﺖ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺧﻄﯽ ﻭ ﺩﻭﺭﺍﻧﯽ ﺍﺯ ﻭﯾﮋﮔﯿﻬﺎﯼ ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﻓﺮﺩ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺩﺭﺑﻬﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺑﺎﺯﺷﻮﯼ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺭﺍ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ.ﺩﺭﺍﯾﻦ ﺩﺭﺑﻬﺎﺣﺮﮐﺖ ﮐﺸﺸﯽ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﻭ ﺗﺎﺷﺪﻥ ﻟﺖ ﻫﺎ ﻣﻮﺟﺐ ﺑﺎﺯ ﻭ ﺑﺴﺘﻪ ﺷﺪﻥ ﺩﺭﺑﻬﺎ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻥﺳﺒﺖ ﺑﻪ ﻓﻀﺎﯼ ﻭﺭﻭﺩﯼ ﺟﻬﺖ ﺗﺎﺷﻮ ﺩﺭﺑﻬﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪﺑﻪ ﺩﺍﺧﻞ ﻭ ﯾﺎ ﺧﺎﺭﺝ ﺻﻮﺭﺕ ﭘﺬﯾﺮﺩ.
درب اتوماتیک لولایی :

ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺩﺭﺑﻬﺎ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺩﺭﻣﻜﺎﻧﻬﺎﻳﯽ ﺑﻪ ﻛﺎﺭﮔﺮﻓﺘﻪ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻣﺤﺪﻭﺩﻳﺖ ﺩﺭﻋﺮﺽ، ﺍﻣﻜﺎﻥ ﻧﺼﺐ ﺩﻳﮕﺮﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﻴﮏ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.ﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﺍﻳﻦ ﺩﺭﺏ ﻫﺎ ﻃﻮﺭﯼ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﮔﺮﺩﻳﺪﻩ ﻛﻪ ﻧﻴﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺗﻌﻮﻳﺾ ﺩﺭﺏ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﻭ ﺗﻘﺮﻳﺒﺎ ﻗﺎﺑﻞ ﻧﺼﺐ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻫﺮ ﻧﻮﻉ ﺩﺭﺏ ﻟﻮﻻﻳﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪﻭتواناییﺑﺎﺯ ﻭ ﺑﺴﺘﻪ ﻛﺮﺩﻥ ﺩﺭﺑﻬﺎﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺍﺧﻞ ﻭﺧﺎﺭﺝ ﺭﺍﺩﺍﺭﻧﺪ. همچنین ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ از این ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻳﮏ ﻟﻨﮕﻪ ﻭ ﻳﺎ ﺩﻭﻟﻨﮕﻪ ﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﮔﺮﻓﺖ.
 ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯﺍﻳﻦ ﺩﺭﺑﻬﺎ ﺩﺭﻣﻜﺎﻧﻬﺎﯼ ﭘﺮﺗﺮﺩﺩ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ نمی ﮔﺮﺩﺩ ﻭﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﻛﺮﺩﻥ ﺗﺮﺩﺩ ﺩﺭﻣﻜﺎﻧﻬﺎﯼ ﺧﺎﺹ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺍﺗﺎﻕ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ،ﺍﺗﺎﻕ ﺳﺮﻭﺭ، ﺍﺗﺎﻕ ﻋﻤﻞ، ﻃﻼ ﻓﺮﻭﺵﻳﻬﺎ ﻭ ﻏﻴﺮﻩ ﻭ ﺗﺮﻛﻴﺐ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺎﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎﯼ ﻛﻨﺖﺭﻝ ﺗﺮﺩﺩ، ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺑﻬﺘﺮﯼ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺑﻮﺟﻮﺩ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ.
درب اتوماتیک بیمارستانی :
ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺩﺭ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯﺑﺨﺸﻬﺎﯼ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﻧﺎﭘﺬﯼﺭ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ.ﮔﺬﺭﮔﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻭﺭﻭﺩﯼ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺗﺮﺩﺩ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺩﺭﺁﻧﻬﺎ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮﺩﺑﺎ ﻧﺼﺐ ﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ موجب ﺳﻬﻮﻟﺖ،ﺩﺭ ﺁﻣﺪﻭﺷﺪ ﺑﯿﻤﺎﺭﺍﻥ ﻭ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻋﺪﻡ تماس ﺩﺳﺖ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺎﺩﺭﺑﻬﺎ ﻭ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮﻩ ﻫﺎ ﻣﺎﻧﻊ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯾﻬﺎﯼ ﻭﺍﮔﯿﺮﺩﺍﺭ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﻧﺪ. ﺩﺭﺑﻬﺎﯼ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺩﺭ ﺑﺨﺸﻬﺎﯼ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻧﻬﺎ ﮐﺎﺭﺑﺮﺩﻫﺎﯼ ﺧﺎﺻﯽ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﻭﯾﮋﻩ  ﺁﻥ ﺑﺨﺸﻬﺎ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﻭ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﻧﺪ. ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﺏ ﺍﻃﺎﻕﻫﺎﯼ ﺭﺍﺩﯾﻮﻟﻮﮊﯼ ﻭ ﭘﺮﺗﻮ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ﻋﻤﻮﻣﺎ ﺍﺯ ﺳﺮﺏ ﻭ ﯾﺎ ﻓﻠﺰﺍﺕ ﺩﯾﮕﺮﺟﻬﺖ ﺟﻠﻮ ﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﻋﺒﻮﺭ ﺫﺭﺍﺕ ﺭﺍﺩﯾﻮﺍﮐﺘﯿﻮ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ. ﺩﺭ ﺑﺨﺸﻬﺎﯼ ﺩﺍﺭﻭ ﺳﺎﺯﯼ ﻭ ﮐﻠﯿﻦ ﺭﻭﻡﻫﺎ ﺩﺭﺑﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺿﺮﯾﺐ ﻧﻔﻮﺫ ﭘﺬﯾﺮﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﮐﻪ ﻣﺎﻧﻊ ﻋﺒﻮﺭ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺫﺭﺍﺕ ﻣﻌﻠﻖ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.
ویژگی :
ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺗﺎﻕ ﻋﻤﻞ ﺭﺍﺩﯾﻮ ﻟﻮﮊﯼ ﻭ ﭘﺮﺗﻮ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ﻫﺎ  
ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻧﺼﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﺑﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﺑﻌﺎﺩ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺟﻠﻮ ﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭ ﻭﯾﺮﻭﺳﻬﺎ ﻭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯾﻬﺎﯼ ﻭﺍﮔﯿﺮ ﺩﺍﺭ
ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺳﺎﺧﺖ  ﺩﺭﺑﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﯿﻞ، ﭼﻮﺏ  ﻭ ﻣﻮﺍﺩ ﺧﺎﺹ .

سیستم های اتوماتیک شیشه ای کشویی دارای مشخصات ذیل می باشند :
این سیستم بدون محدودیت حرکت می باشد و پرقدرت ترین سیستم در میان محصولات می باشد .
قابلیت ها :
- نصب کلید 6 خالته که حالت های ذیل را به کاربر ارائه می دهد: 1- حالت باز، 2- حالت نیمه باز، 3- فقط خروج،4- فقط ورود،5- قفل،6- اتوماتیک .
- حما لنگه های درب تا وزن 170 کیلو گرم .
- نصب سیستم های امینی هشدار دهنده هنگام ورود افراد
- نصب ریموت همراه با چهار حالت : 1- باز دائم ، 2- یکبار باز، 3- قفل، 4- نیمه باز .
-اتصال به هر گونه وسیله کنترل کننده امینی یا ساده، دستگاه کارت خوان، دستگاه اثر انگشت ، دستگاه حضور و غیات .
- نصب باطری و استاپلایزر
-دستی سیستم در مواقع اضطرای
درب های تلسکوپی :
 موتورهای ( بدون نیاز به زغال ) در هسته موتور کارکرد بسیار روان و بدون محدودیت حرکت را دارا می باشد.
-محل هایی که نیاز به ورودی زیاد دارند از سیستم های تلسکوپی استفاده میشود
-درب های اتوماتیک شیشه ای  کشویی برخلاف  دربهای اسلایدینگ چهار درب متحرک دارند و همزمان چهار درب حرکت کرده ورودی عریضی را به کاربر ارائه می دهند .
قابلیت ها :
 - نصب کلید 6 حالته که حالت های ذیل را به کاربر ارائه می دهد :
 1- حالت باز، 2- حالت نیمه باز،3- فقط خروج، 4- فقط ورود، 5- قفل، 6- اتوماتیک
- حمل لنگه های درب تا وزن 160 کیلوگرم
-نصب سیستم های امینی هشدار دهنده هنگام ورود افراد
- نصب سیستم های امینی هشدار دهنده هنگام ورود افراد
-  نصب دیموت همراه با چهار حالت : 1- بازدائم، 2- یکبار باز، 3- قفل،4- قفل،5- نیمه باز.
 اتصال به هر گونه وسیله کنترل کننده امینی یا ساد ، دستگاه کارت خوان، دستگاه اثر انگشت ، دستگاه حضور و غیاب ،  
-نصب باطری و استاپلایرز.
-دستس شدن سیستم در مواقع اضطراری .

 الـف) یکـی از پارامترهـای مهـم موتورهـای در خـودکار گشـتاور خروجـی موتـور الکتریکی اسـت که بر حسـب نیوتون متر بـر روی پـلاک مشـخصات نوشـته می شـود. موتورهـای الکتریکـی برای گشـتاور خروجی 57تا 0052  سـاخته می شـوند. ب) کمیـت هـای الكتریكـی ولتـاژ کار فرکانـس و تـوان الكتریكـی: فرکانـس کار بـر حسـب هرتـز و تـوان الکتریکـی بـر حسـب وات  نوشـته می شـود، ولـی در مـورد ولتـاژ کار ایـن نکته قابل توجه اسـت کـه موتورهای الکتریکـی از 57 تـا 008 نیوتـن متر با ولتـاژ کار 022 ولـت متنـاوب و موتورهایی بـرای ولتـاژ کار 083 ولت متنـاوب بـا گشـتاور051 تـا 0052 نیوتن متر سـاخته می شـود. ضمـن اینکـه موتورهـای جریـان مسـتقیم نیـز بـرای انـواع گشـتاور خروجـی بـا ولتـاژ کار 42 ولت سـاخته می شـود، سـامانه هـای موتور جریـان مسـتقیم دارای یـک بخـش مبـدل و ذخیره انـرژی بنام  « یـو پی اس » اسـت کـه در مـورد عملکـرد آن بعـدأ اشـاره خواهد شد. ج) وزن در : وزن در یکـی از پارامترهـای مهـم در انتخـاب موتـور الکتریکـی اسـت زیـرا موتـور بایـد توانایـی جابجایـی ایـن در را داشـته باشـد از ایـن رو روی پـلاک موتورهـای مشـخصات مقـدار وزن دری را کـه موتـور
 می توانـد جابجـا کنـد نوشـته می شـود، وزن هـر مترمربع متناسـب بـا ابعـاد ان از جـدول مشـخصات تیغه های آلومینیمی محاسـبه می شـود. مدت زمان کاربرای باز و بسته شدن  و)  شـرایط محیـط کار در: تجهیـزات در هـای الکتریکـی بـرای کار دمـای محیـط از 51 درجـه سـانتیگراد زیـر صفـر تـا 06 درجـه سـانتیگراد بـالای صفـر و رطوبـت 09% در دمای 52 درجه سـانتیگراد اسـتاندارد شـده اند. ز) کلاس عایق بندی معـرف دو کمیت مهم ولتـاژ کار و حداکثر وزن ح) تیپ : تیپ مشـخص شـده از سـوی کارخانه سـازنده معمولا کار ان موتـور می باشـد نـوع تیـپ و تغذیـه موتور  مشـخص شـده که نشـان دهنـده ولتاژ DC24V کار 42 ولـت جریـان مسـتقیم بـا حداکثـر وزن 005کیلوگـرم کار می باشـد البته شـرکت سـازنده می توانـد بـرای  تیـپ موتـور ترکیبـی از کمیـت هـای دیگـررا انتخـاب کند یـا مبنای دیگـری نیز داشـته باشد.
ط) سـرعت: حداکثـر سـرعت گـردش حلقـه در برحسـب دور در دقیقـه بـر روی موتورهـا نوشـته مـی شـود  سـرعت موتـور برابـر 5 دور در دقیقـه اسـت .
ي) قطـر موتـور: این کمیت قطـر موتورهای درون نصـب (توبولار) را برحسـب میلـی متـر نشـان مـی دهـد تـا بتوانیـم انـدازه لولـه شـفت مناسـب را برای کار انتخاب کنیم اندازه قطر موتـور بـرروی پلاک ان 29 میلیمتر نوشـته شـده اسـت.
و- چـرخ دنـده و زنجیـر : هـر سیسـتم در کرکـره ای خـودکار یـک زنجیـر و دو چرخ دنـده برای انتقـال نیروی موتـور بـه بخـش رول کننـده تیغه ها دارد. ل- لیمیـت سـوئیچ: هـر در کرکـره ای دارای یـک جعبـه تنظیـم شـامل دو کلیـد محدودکننـدة، لیمیـت سـوئیچ، اسـت کـه بـا مشخصات مهم نوشته شده بر روی جک ها مشخصات نوشته شده بر روي بازوي در مشاهده مي شود. ،ولتاژ و فرکانس کار، توان الکتریکی بر حسب وات یا جریان بر حسب آمپر ،مقدار نیروی وارده از بازو به در بر حسب نیوتن ،تاریخ ساخت وکشور سازنده ،دمای محیط کار - سری ساخت، مدت زمان کورس کامل جک بر حسب دقیقه، سرعت جابجایی در بر حسب متر بر ثانیه تنظیـم آن مشـخص می شـود هنـگام بـالا یـا پاییـن رفتـن در، در چه محـدوده ای متوقف می شـود .

درب های اتوماتیک به علاوه می توانند در تامین امنیت محیط بیشترین کاربرد را داشته باشند.  با نصب درب های اتوماتیک کارکنان امنیت ساختمان ها قادر خواهند بود این درب ها را از راه دور نیز بررسی و کنترل کنند و حتی در مواقع ضروری این درب ها را غیر فعال نیز کنند. باید گفت که اکثر درب های اتوماتیک سیستم قفل امنیتی دارند که موجب افزایش امنیت و راحتی ناظران می شوند.

ویژگی های درب اتوماتیک:
- سیستم کنترل هوشمند همراه با قابلیت برنامه ریزی و تشخیص خطر
- تشخیص خودکار موانع هنگام باز و بسته شدن در
- قابلیت اطمینان و طول عمر بسیار زیاد
- اندازه های مناسب و جمع و جور برای مراکز و تاسیسات مخفی
- پشتیبان گیری باتری برای باز شدن اضطراری درب هنگام قطع برق
-  فعال بودن گزینه قفل الکتریکی
- سازگار با سیستم های کنترل از راه دور .

یکی از جدید ترین سازه های شیشه ای درب اتوماتیک شیشه ای است که تحولی نو در صنعت ساختمان به وجود آورده .طراحی این درب ها به گونه ای که کاملا هوشمند و اتوماتیک ( خودکار ) است.
درب های شیشه ای اتوماتیک یه وسیله نیروی برق  بازو بسته میشوند و این باز و بسته شدن به میزان تردد بستگی دارد برای مثال درب اتوماتیک شیشه ای ، بیمارستان ها 24 ساعته باید باز و بسته شوند اما درب شیشه ای بانک از صبح تا عصر باز میشود وبعد از آن قفل می شوند .
درب شیشه ای اتوماتیک پاساژ :
 استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای برای پاساژ و فروشگاه به دلیل اینکه دارای فریم های درب شیشه ای اتوماتیک مانع ورود حشرات ، صدا و گرد و خاک میشوند. نداشتن دستگیره در درب اتوماتیک شیشه ایی یک دیگر از مزیت های استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک است .چرا که دستگیره ها عامل انتقال  واگیر دار هستند ، بنابراین  به کار بردن درب شیشه ای اتوماتیک مخصوصا برای اماکن پرتدد مثل بیمارستان ها و بانک ها الزامیست .

درب اتوماتیک شیشه ای :
با پیشرفت تکنولوژی درب های اتوماتیک به یکی از اصلی ترین ملزومات مراکز عمومی مبدل گشتند .امروزه از درب های اتوماتیک در ورودی بسیاری از مراکز تجاری و فروشگاه ها استفاده میشود .اما درب اتوماتیک شیشه ای، نمونه به روز تری از درب های اتوماتیک است که امروز کاربرد زیادی دارد.
امروزه درب های اتوماتیک شیشه ای به انواع زیر تقسیم می شوند:
درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ ساده :
این نوع از درب اتوماتیک دارای چهار لت و یا بخش می باشد که دولت ثابت و دو لت متحرک است .لت های متحرک درب به صورت کشویی و در راستای یک خط باز و بسته میشوند و عموما در وسط قرار دارند.
درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدنیگ تلسکوپی:
این نوع درب های اتوماتیک دارای شش لت هستند که چهار لت آنها متحرک است.
از این رو درب های اتوماتیک تلسکوپی دارای عرض بازشو بیشتری بسبت به سایر درب های اتوماتیک شیشه ای هستند .

لهجه های ویژوال برای هر زاویه مورد نظر :
یک درب کشویی استثنایی برای دسترسی به منطقه ورودی لمس فردی. این به این معنی است که هر زاویه موجود بین 90 و 179 درجه می تواند تحقق یابد. حسگرهای ایمنی مربوطه لبه اصلی بستن را طبق DIN 18650 / EN 16005 محافظت می کنند. لهجه های بصری برای هر زاویه دلخواه
ارتفاع "واقعی" 100 میلی متر است، به این معنی که پروفیلی بالای ورقه ی پنجره در سیستم حرفه ای باریک در درایو مجتمع شده و با پوشش پوشش داده شده است. درب کشویی منسجم می تواند به راحتی و جذاب در تمام زیر ساخت های ظریف ادغام شود
متقاعد کردن جزئیات:
نوع CMR-F: درایو خالی با 2 موتور برای استفاده در مسیرهای فرار و نجات  به لطف رانندگی با غلطک با یک چهره قابل تغییر با رطوبت لاستیک  ارتفاع واقعی درایو: 100 میلی متر  سرعت باز شدن سریع تا حداکثر . 0.9 متر / ثانیه جزئیات متقاعد شدن:
   سیستم پروفایل G30  عملیات پاک و ساده  به صورت اختیاری با عنصر قفل شده در قفسه کالسکه یا قفسه یکپارچه (اختیاری) سیستم کنترل خودآموز با بسیاری از گزینه های اتصال و تنظیم .